Кондиционирование Вентиляция Сантехника Отопление
Кондиционирование Вентиляция Сантехника Отопление
СОК СОК
Главное меню
Главная
Новости
СОК онлайн
Рубрики
О журнале
Медиаплан
Реклама
Реклама на сайте
Выставки
Семинары
Контакты
Поиск
Форум
Библиотека
Фотогалерея
Рубрики
Сантехника
Отопление
Кондиционирование
Вентиляция
Энергосбережение
Нормативная База
Объекты
Рекомендуем
Кондиционеры, вентиляция, тепловые насосы.
Top100+ :: Teplo.com
c-o-k.ru
Кондиционеры Daikin
Aqua-Term 2013
Системы воздушного отопления
Тепловые насосы, Телпый пол и Воздушные фильтры

Україна вчитиметься економити енергоносії Версия для печати Отправить на e-mail
21.08.2007

80% свого робочого часу влада на місцях витрачає на вирішення питань, пов’язаних із енергозабезпеченням та енергозбереженням, а енерговитрати України втричі більші, ніж у будь-якій європейській країні. Такі цифри навів Міністр регіонального розвитку та будівництва України Володимир Яцуба, виступаючи на засіданні круглого столу з питань розробки і впровадження новітніх енергоефективних технологій, що відбулося в четвер 16 серпня.

В засіданні, яке організував Мінрегіонбуд за участі Асоціації інженерів енергоефективних технологій України, взяли участь Віце-прем’р-міністр Володимир Рибак, представники Верховної Ради, Міністерства житлово-комунального господарства, Міністерства закордонних справ, Міністерства палива та енергетики, Національної Академії наук України, Національного технічного університету (КПІ), голови обласних рад та міські голови.

Віце-прем’єр-міністр Володимир Рибак у своєму вступному слові зазначив, що енергетична галузь в Україні на межі виживання: «Енергоємність ВВП України складає 0,89 кг умовного палива на один долар США з урахуванням територіально-купівельної пропорції, що в 2,6 рази перевищує середній рівень енергоємності в розвинених країнах світу».

Водночас, Міністр Володимир Яцуба наголосив, що без впровадження новітніх технологій, які будуть економити споживання енергії, без енергоефективного обладнання країна вже найближчим часом може стати перед фактом значного дефіциту енергоносіїв, тим більше, що ціни на них щороку зростають. Міністр також зазначив, що гострота проблеми полягає у високій енергозатратності українського виробництва і, на його думку, таку ситуацію необхідно докорінно змінити. Тому, за словами Володимира Яцуби, до участі у засіданні круглого столу були запрошені мери міст, яким мало не щодня доводиться вирішувати проблеми, пов’язані з енергозабезпеченням. До речі, на сьогодні, як приклад використання енергозберігаючого обладнання, у Вінниці розпочата реалізація проекту по монтажу теплонасосів в комунальному господарстві міста. За словами Олександра Домбровського, голови ОДА Вінниці, який презентував проект, вартість такого агрегату складає кілька мільйонів доларів і за рахунок утилізації тепла каналізаційних стоків, нове обладнання дозволить обігрівати цілий мікрорайон.

Учасники засідання відмітили, що Уряд у 2007 році приділяє значну увагу питанням енергоефективності: ведеться робота з удосконалення чинного законодавства, в органах центральної влади і в регіонах поновлено структурні підрозділи, що керують цією ділянкою роботи. Уряд вперше, завдяки позиції Прем’єр-міністра Віктора Януковича, Віце-прем’єра Володимира Рибака та Міністра Володимира Яцуби, з державного бюджету виділив значні асигнування на заміну і модернізацію теплогенеруючого обладнання і теплових мереж, вирішується питання диверсифікації видів палива, як для окремих об’єктів, так і для галузі вцілому.

На засіданні круглого столу було вирішено звернутися до Верховної Ради з пропозицією внести до чинного законодавства, зокрема Закону України «Про теплопостачання», зміни і доповнення, які б стимулювали впровадження сучасних технологій і досконалого обладнання на об’єктах теплопостачання; проведення наукових та експерементальних досліджень, розроблення нових технологій, зокрема, що передбачають використання відновлювальних джерел енергії і впровадження їх у виробництво. Крім того, учасники засідання заявили про наміри звернутися до Кабінету Міністрів з проханням зменшити або скасувати ввізне мито на високотехнологічне обладнання, що не виробляється в Україні, але використовується на об’єктах теплоенергетики, а також передбачити в Державному бюджеті на 2008 рік субвенції на пілотні проекти з теплопостачання для кількох малих міст у регіонах України.

Прес-служба Мінрегіонбуду http://minregionbud.gov.ua

 
< Пред.   След. >

Будем благодарны, если воспользуетесь одной из этих кнопок: