Кондиционирование Вентиляция Сантехника Отопление
Кондиционирование Вентиляция Сантехника Отопление
СОК СОК
Главное меню
Главная
Новости
СОК онлайн
Рубрики
О журнале
Медиаплан
Реклама
Реклама на сайте
Выставки
Семинары
Контакты
Поиск
Форум
Библиотека
Фотогалерея
Рубрики
Сантехника
Отопление
Кондиционирование
Вентиляция
Энергосбережение
Нормативная База
Объекты
Рекомендуем
Top100+ :: Teplo.com
c-o-k.ru
Кондиционеры, вентиляция, тепловые насосы.
Кондиционеры Daikin
Aqua-Term 2013
Системы воздушного отопления
Тепловые насосы, Телпый пол и Воздушные фильтры

Якість питної води визначатимуть за новими стандартами Версия для печати Отправить на e-mail
20.05.2007

У 2008 році планують запровадити нові стандарти якості питної води. Про це вчора розповів "Хрещатику" завідувач відділу гігієнічних проблем екології міської санепідемстанції Сергій Тимошенко. За словами фахівців, задля цього у столиці потрібно реконструювати водогінні мережі та впровадити нові технології очищення води.

А втім, нині не можна говорити про швидку реалізацію цих проектів, адже комунальники скаржаться на брак фінансування.
За словами Сергія Тимошенка, якість води в Києві наразі відповідає нормі, але затвердженій ще за радянських часів. “Тому нині розробляють нові українські стандарти,— сказав пан Тимошенко.

— Очікується, що їх упроваджуватимуть 2008 року”. За новими правилами прискіпливіше аналізуватимуть хімічні, токсикологічні та вірусологічні показники, тому їхня кількість для дослідження питної води зросте від 28 до 35 — 50.

Як з’ясував “Хрещатик”, для таких нововведень у столиці вже модернізують водопровідну систему. Так, голова правління ВАТ “Київводоканал” Олексій Пасічник зазначив, що його компанія першою в Україні застосувала нові технології, які дали змогу довести до нормативних значень вміст хлорорганічних сполук у питній воді.

“На водопровідних станціях використовуємо високочастотне дозувальне обладнання для реагентів,— пояснив пан Пасічник.— Отож витрати оптимальні. Виграш подвійний — економія коштів на засобах очищення води і підвищення якісних показників самої води”. Також для використання безпечніших технологій її знезараження “Київводоканал” поступово відмовляється від рідкого хлору, віддаючи перевагу натрію гіпохлориту — реагенту, який виробляють з харчової солі безпосередньо на насосних станціях. Крім того, останніми роками на водоочисних станціях реконструйовано і модернізовано системи фільтрування води. Як стверджує Олексій Пасічник, для переходу на нові стандарти якості за 2 — 3 роки заплановано оновити водогінні станції, впровадити автоматизовану систему дозування реагентів, зокрема й хлору, збудувати цехи механічного зневоднення осаду на Дніпровській та Деснянській станціях. Фахівці “Київводоканалу” планують поліпшувати також якість артезіанської води. Для цього розроблятимуть проектну документацію на будівництво очисних споруд на артезіанських насосних станціях “Троєщина”, “Оболонь-1” та “Оболонь-2”.

А втім, за словами пана Пасічника, із 157,137 млн грн, передбачених для підвищення ефективності очисних споруд та впровадження нових державних стандартів, з міського та державного бюджетів виділено лише 10%.

Довідка “Хрещатика”

Київ забезпечується питною водою з трьох джерел — річок Дніпра, Десни та підземних водоносних горизонтів. Загальна потужність питного водопроводу становить 2080 куб. м на добу. Середньодобова подача води споживачам столиці становить 1030 тис. куб. м. Із 209 київських бюветів щодоби відбирають 1000 куб. м артезіанської води.
Володимир ЯНІШЕВСЬКИЙ “Хрещатик”
www.vodokanal.kiev.ua

 
< Пред.   След. >

Будем благодарны, если воспользуетесь одной из этих кнопок: